Płatki czekoladowe – sposoby na jedzenie

Wielu je płatki czekoladowe, łącząc je z ciepłym lub zimnym mlekiem. Produkt ten jest szczególnie chętnie spożywany przez dzieci, które mogłyby zajadać się płatkami na każde śniadanie. Płatki dostępne w supermarkecie mogą jednak nie być zbyt dobrą opcją dla dzieci, które nie wyobrażają sobie bez nich swojego pierwszego posiłku. W takich przypadkach warto jest wybierać zdrowsze alternatywy z mniejszą ilością cukru. A czy są jakieś inne sposoby na jedzenie tego produktu? O tym poniżej.

Płatki czekoladowe – ciekawy dodatek do posiłku

płatki czekoladoweOkazuje się, że płatki czekoladowe nie muszą iść koniecznie w parze z mlekiem, można je spożywać na kilka innych sposobów. Jedna z metod polega na dodaniu dwóch łyżek płatków do miski pełnej rozmaitości. Najlepiej, aby znajdowały się tam świeże, sezonowe owoce. Świetnie sprawdzą się:

  • truskawki;
  • banany;
  • jagody;
  • jabłka.

Dodatkowo posiłek wzbogacić można jogurtem naturalnym lub innym serkiem. Dodanie garści płatków czekoladowych to świetna opcja dla tych, którzy nie przepadają za dodawanym zwykle w takich przepisach musli.

Jakie płatki czekoladowe wybierać?

Jak wspomniano powyżej, osoby, które często zajadają się płatkami czekoladowymi, powinny zwrócić uwagę na produkt, który kupują. O ile zjedzenie raz na jakiś czas płatków, które składają się głównie z cukru nie zaszkodzi, tak spożywane codziennie mogą negatywnie wpłynąć na naszą wagę. Dobrze jest więc wybierać takie płatki czekoladowe, które mają zmniejszoną ilość cukru oraz zostały wyprodukowane z pełnych zbóż. Dzięki temu dostarczyć można organizmowi sporej ilości niezbędnego do dobrego trawienia błonnika.

Comments are closed.