Czy warto pić sok pomidorowy?

Moda na zdrowy tryb życia ciągle się utrzymuje, a nawet ma coraz więcej zwolenników. Bardzo dużo osób biega, pływa, jeździ na rowerze albo uprawia nordic walking. Wiele z nich zwraca również uwagę na swoją dietę. To, co jemy i pijemy, jest niezwykle ważne w utrzymaniu zdrowego ciała i młodej wysportowanej sylwetki.

Co należy pić w czasie stosowanie diety

Organizm ludzki, co trudno sobie wyobrazić, w ponad połowie składa się z wody. Dlatego płyny są niezwykle ważne w każdej diecie. Picie, przede wszystkim wody, wpływa na cały metabolizm, poprawia regulację ciepłoty ciała, reguluje procesy trawienne, pomaga w transporcie składników odżywczych w organizmie.
Jednak picie samej wody nie zapewni dostarczenia odpowiedniej ilości minerałów, witamin i innych substancji odżywczych. Z tego powodu w zdrowiej diecie muszą się znaleźć takie napoje jak mleko, herbata oraz soki owocowe niezawierające cukru. Bardzo ważne, aby na stole pojawiły się soki warzywne, w tym przede wszystkim sok pomidorowy, który jest źródłem wielu ważnych substancji odżywczych.

Co zawiera sok pomidorowy

sok pomidorowy

Od najmłodszych lat jesteśmy uświadamiani, że żeby być zdrowym należy jest dużo owoców i warzyw. I jest to stwierdzenie jak najbardziej prawdziwe, ponieważ ich spożywanie jest bardzo ważne dla organizmu. Nie tylko podczas diety.
Aby zadbać o zdrowie, należy jeść między innymi pomidory. Możemy je spożywać nawet przez cały rok pijąc sok pomidorowy.
Napój taki sprawdzi się przede wszystkim w diecie odchudzającej, ponieważ zawiera bardzo mało kalorii. Ponadto zawiera witaminy A, C i K. Jest bogatym źródłem witaminy B2, która ma łagodzący wpływ na bóle głowy. Zawiera witaminę B6 i potas, których połączenie ma zbawienny wpływ na serce i układ krwionośny. Likopen zawarty w pomidorach odpowiada za właściwości przeciwzapalne soku pomidorowego.

Comments are closed.