Maszynka do mielenia mięsa przydaje się w każdej kuchni

Wiele osób ma świadomość, że maszynka do mielenia mięsa jest potrzebna w kuchni. Część z nich jednak stawia na maszynki ręczne. To dobry krok, bowiem i taka maszynka będzie w kuchni pomocna. Chcąc jednak mielić mięso szybciej i dokładniej, a przede wszystkim łatwiej, warto postawić na maszynkę elektryczną. Taki sprzęt gwarantuje mielenie mięsa bez wysiłku. Elektryczne maszynki do mielenia mięsa nie kosztują wiele. Już za około 200 złotych można wybierać spośród wielu modeli. O wiele lepiej jednak nieco dopłacić i zdecydować się na maszynkę przemysłową. Wbrew pozorom, takie nadają się nie tylko do zakładów mięsnych czy gastronomii. Mała przemysłowa maszynka do mielenia mięsa sprawdzi się w domowej kuchni.

Czym, kierować się przy wyborze maszynki?

Na pewno ważny jest producent. Dobrze stawiać na sprzęt produkowany przez znane firmy. Taki z pewnością będzie działać dłużej. Co więcej, w razie awarii będzie mniejszy problem z jej usunięciem, bowiem dostęp do części zamiennych nie będzie kłopotem. Mały gastronomiczny wilk do mielenia mięsa powinien być wyposażony w przełącznik obrotów przód-tył i co najmniej dwa biegi. Dobrze, jeśli w komplecie są różnego rodzaju końcówki i noże. Bardzo ważne jest to, by maszynka miała końcówkę do robienia kiełbasy. Nie każda jest jednak w to wyposażona.

Użytkowanie maszynki do mielenia mięsa

Takie urządzenie z pewnością będzie działać długo, jednak pod warunkiem, że będziemy je właściwie użytkować. Nigdy nie należy przegrzewać silnika, włączając maszynkę na zbyt długi czas. Podczas mielenia mięsa konieczne są przerwy, by silnik mógł wrócić do bezpiecznej temperatury. Mięso do mielenia zawsze powinno być krojone na kawałki, dzięki temu bowiem mieli się je łatwiej. Nie bez znaczenia jest także mycie maszynki po skończonej pracy. Niedomyte elementy maszynki to nie tylko ryzyko namnażania się groźnych dla zdrowia bakterii, ale i rdzewienia elementów. Ryzyko korodowania oczywiście dotyczy tylko elementów stalowych. Po każdej pracy więc należy dokładnie umyć wszystkie elementy, które brały udział w mieleniu mięsa. Po umyciu powinny do końca zaś wyschnąć. Dopiero wtedy maszynkę można złożyć w całość i odłożyć na półkę. Umyta i osuszona z pewnością nie zacznie korodować.

Comments are closed.