Karafki do nalewek – symbolem majętności gospodarza przyjęcia

Mówi się, iż detale mają znaczenie i zasadniczo jest w tym odrobina prawdy. Nawet taki alkohol wysokiej jakości podany w plastikowym kubku staje się zwyczajny i pospolity. Zupełnie inaczej smakuje, gdy zamknięty jest w szczelnym pojemniku i do jego dystrybucji używa się szklanek z najlepszego szkła.

Dlaczego alkohol lubi do nalewek karafki?

Po pierwsze, bo tam może swobodnie nabierać aromatu i smaku. Po drugie, gdyż w tym naczyniu jest ograniczona destylacja powietrza, a to zapobiega utracie walorów smakowych. Po trzecie trunki wysokogatunkowe wolą mniejsze naczynia, gdyż w nich nie ulegają ani zastojowi, ani nie są narażone na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Oznacza to, że nie mogą się do nich dostać żadne pyłki czy inne zabrudzenia. W przypadku klasycznego gąsiora trudniej jest uniknąć takich wpadek.

Zalety karafki do nalewek

Po pierwsze jest dostępna w wielu wariantach kolorystycznych i kształtach, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Po drugie jest wykonana z grubego szkła, więc nie tak łatwo ją potłuc. Ponadto zajmuje niewiele miejsca, toteż można ją umieścić w centralnym punkcie salonu. Do jej postawienia wystarczy zwykła szafka narożna. Poza tym karafki do nalewek to oznaka smaku i wyczucia estetycznego. One same w sobie stanowią element ozdobny. Są tak różnorodne i ciekawe, że nawet puste potrafią przyciągnąć wzrok przybyłych gości. Są też czynnikiem, który niejako mówi o zaradności gospodarza, toteż spotyka się je w bogatszych domach.

Comments are closed.