Jak wybrać miód słonecznikowy?

Miód słonecznikowy to naturalny produkt pszczeli. Ze względu na niewielką liczbę plantacji słoneczników znajdujących się w pobliżu pasiek, tego rodzaju miód pojawia się rzadko. Niemniej, charakteryzuje się wyjątkowymi właściwościami, a jego słaba dostępność wpływa tylko na jego unikalność.

Miód słonecznikowy – podstawowe właściwości lecznicze

miód słonecznikowy

Miód słonecznikowy z fitorsweet.pl jest cennym źródłem wielu wartości odżywczych. Podstawowy skład produktu to cukry proste: fruktoza i glukoza. Ponadto flawonoidy, mikroelementy oraz kwasy organiczne, które wpływają na jego właściwości lecznicze. Najważniejszym działaniem preparatu jest wspieranie prawidłowego działania układu krążenia, jak i profilaktyka. Działa także wspomagająco w leczeniu infekcji. Skutecznie przeciwdziała grypie czy przeziębieniu. Pobudza również aktywność układu odpornościowego. Ponadto wykazuje właściwości:

  • odtruwające organizm,
  • łagodzące problemy układu pokarmowego,
  • hamujące namnażania się bakterii.

Właściwości terapeutyczne miodu słonecznikowego obejmują również układ moczowy oraz skórę. Produkt działa moczopędnie, co wspiera oczyszczanie nerek. Zewnętrzne stosowanie miodu pomaga także niwelować niektóre objawy dermatologiczne.

Jak przyjmować miód słonecznikowy?

Jak każdy naturalny produkt, również miód słonecznikowy wymaga regularnego stosowania. Minimalny czas kuracji w celach leczniczych powinien trwać trzy miesiące. Dzienna dawka nie powinna przekraczać natomiast trzech łyżek stołowych. Miód można wykorzystać na wiele sposobów, dodając do deserów, potraw, jak i herbaty, a także stosując zewnętrznie na wybrane obszary skóry. 

Comments are closed.