Wybór młynka do kawy

Bez dwóch zdań można stwierdzić, że wiele osób nie wyobraża sobie życia bez kawy. Wiąże się to bardzo często z zakupem domowego młynka do kawy. W sklepach internetowych i stacjonarnych dostępnych jest wiele opcji tego produktu. Jest to idealny pomysł na prezent. W tym tekście zostaną poruszone kwestie, na które warto zwrócić uwagę podczas kupowania młynka do kawy.

Kupno lub wymiana młynka do kawy

Z pewnością młynek do kawy powinien znaleźć się w każdym domu. Jest to świetny pomysł na prezent na parapetówkę – z pewnością każdemu się przyda! Wiele osób jednak zastanawia się, jak prawidłowo go wybrać. Jest to spowodowane bardzo szeroką ofertą młynków do kawy oraz posiadaniem starszych modeli, na przykład po babci, czy mamie, co budzi wątpliwość, czy jest potrzebny nowy. Można nabyć młynek żarnowy lub ostrzowy oraz ręczny lub elektryczny. Jednak, co będzie lepsze?

Co okaże się lepszym wyborem – młynek żarnowy czy ostrzowy?

Przed zakupem młynka do kawy należy się zastanowić, czy kupić młynek ostrzowy, czy żarnowy. Ten pierwszy z pewnością jest tańszy, co jest jego dużą zaletą. Niestety jest on również gorszy od żarnowego. Młynek ostrzowy mieli kawę na nierówne kawałki oraz powoduje wytworzenie bardzo dużej ilości pyłu kawowego. Co więcej, warto wiedzieć, że ten rodzaj młynka marnuje wiele cennego aromatu kawy. Są to cechy, które sprawiają, że jest on kupowany naprawdę rzadko. Jeżeli natomiast chodzi o młynki żarnowe to są one dużo lepszą opcją do mielenia kawy, ponieważ są wykonane z trwałego materiału, co sprawia, że ziarna są ścierane, a nie cięte. Młynki żarnowe są droższe od ostrzowych, ale z pewnością są bardziej wytrzymałe i potrafią wydobyć świetny aromat każdej kawy. W przeciwieństwie do tańszego odpowiednika, młynki żarnowe wytwarzają bardzo małą ilość pyłu kawowego, ale zależy to oczywiście od jakości kupionego urządzenia. Warto na bieżąco sprawdzać sklepy internetowe i stacjonarne, ponieważ często są promocje na młynki do kawy.

Co okaże się lepszym wyborem – młynek ręczny czy młynek elektryczny?

W poprzednim akapicie rozwiązany został dylemat wyboru młynka ostrzowego i żarnowego. Teraz porównany zostanie młynek ręczny i elektryczny. Który okaże się lepszy? Po pierwsze ręczne młynki do kawy działają na niskich obrotach, ponieważ napędzane są korbą. Są one stosunkowo tanie, ale niestety potrzeba czasu oraz wysiłku, aby dobrze zmielić w nich kawę. Jeśli natomiast chodzi o elektryczny młynek do kawy to będzie to na pewno większy wydatek, jednak pozwoli zaoszczędzić sporo czasu. Co więcej, może on być wyposażony w regulację obrotów.

Comments are closed.