Jak działa kuchenka indukcyjna?

Kuchnia to pomieszczenie, w którym spędzamy najwięcej czasu. Większość tego czasu poświęcamy na gotowanie i przygotowywanie potraw, dlatego też należy zadbać o odpowiednie urządzenie kuchni. Jednym z najważniejszych elementów, bez którego gotowanie jest w zasadzie niemożliwe jest kuchenka. Najczęściej pojawiające się na rynku to kuchnie gazowe i elektryczne, ogromną popularnością cieszą się jednak ostatnio kuchnie indukcyjne. Czym zatem różnią się one od pozostałych?

Jak zbudowana jest kuchenka indukcyjna?

Budowa tego typu urządzenia związana jest z działaniem indukcji, czyli elektromagnetyzmu, który generuje energię, używając fal magnetycznych.
Powierzchnia urządzenia zbudowana jest z ceramiki o grubości około 4 mm. Jest ona odporna na temperaturę, a także na obciążenia, by nie pękła pod wpływem ciężaru garnków.

Pod szklaną powierzchnią znajdują się palniki. Co ciekawe – kuchenki indukcyjnie nie posiadają grzałki ani ognia.
Na rynku obecnie można znaleźć kilka rodzajów tego typu urządzeń. Dla małych pomieszczeń polecane są pojedyncze kuchenki indukcyjne i podwójne kuchenki indukcyjne (sprawdź modele na 2021 rok). Pierwsze z nich to urządzenia małe, z jednym palnikiem, przeznaczone głównie dla użytkowników, którzy gotują posiłki jednodaniowe.


Natomiast podwójne kuchenki indukcyjne posiadają dwa palniki, dzięki czemu istnieje możliwość gotowania w jednym czasie dwóch dań. Jest to również bardzo dobre rozwiązanie nie tylko dla małych kuchni, lecz także podczas wakacyjnych campingów.

Wolnostojące kuchenki indukcyjne różnią się przede wszystkich swoim gabarytem i tym, że można je postawić w dowolnym miejscu. Dlatego też jest to idealne rozwiązanie dla małych powierzchni oraz gotowania w plenerze.

Comments are closed.