Grill kontaktowy – co to takiego i do czego służy?

Grill kontaktowy to jedno z podstawowych urządzeń niezbędnych w każdym rodzaju gastronomii. To proste, bezawaryjne narzędzie z górną i dolną płytą grzewczą, zwykle wykonaną z żeliwa. Pod płytą umieszczona jest mocna grzałka, która podgrzewa powierzchnię płyty do wysokiej temperatury i przekazuje ciepło do grillowanej potrawy.

W jakim celu stosuje się grill elektryczny?

grill kontaktowy

Oczekiwanie na majowy sezon wakacyjny może być udręką, ale dzięki grillowi kontaktowemu elektrycznemu można ugotować wszystkie swoje ulubione potrawy w zaciszu swojego domu lub mieszkania.

  • Grille elektryczne są bardzo dostosowane dla środowiska, ponieważ nie emitują zanieczyszczeń. Potrawy na nim przygotowane mają niską zawartość tłuszczu. Grill kontaktowy jest również bardzo dobry dla zdrowia i kondycji. Jest to znacząca różnica w stosunku do tradycyjnego węglowego odpowiednika.
  • Elektryczny grill gotuje tradycyjne tosty, zapiekanki z serem, włoskie kanapki panini i wiele więcej. Dzięki temu takie urządzenia z powodzeniem mogą zastąpić standardowe opiekacze i tostery.
  • Grille kontaktowe z powodzeniem zastępują kuchenki gazowe. To rozwiązanie jest szczególnie przydatne, jeśli wynajmujesz pokój lub mieszkasz we wspólnym akademiku i masz ograniczony dostęp do kuchni. Sprzęt można również zabrać na wyjazdy wakacyjne, jeśli wynajmowana kwatera nie ma dostępu do posesji lub tradycyjnego grilla.

Grill kontaktowy – co to takiego i jego zalety

Krótko mówiąc, grill kontaktowy elektryczny to elektroniczna wersja klasycznego grilla węglowego, którego można się spodziewać po gospodarstwach rolnych, piknikach i przyjęciach w ogrodzie. Ta mała elektryczna grzałka stykowa dorównuje swojemu ciężkiemu i dymiącemu poprzednikowi. Bardzo kompaktowe, sprytne i wygodne urządzenie, które sprawdzi się nie tylko na tarasie, ale również w kuchni. Przede wszystkim można spożywać grillowane jedzenie, kiedy tylko ma się na to ochotę. Koniec z czekaniem na rozpoczęcie sezonu lub szukaniem odpowiedniego miejsca na rozłożenie tradycyjnego grilla. Zaletą stosowania grilli kontaktowych jest to, że są one całkowicie niezależne nie tylko od warunków atmosferycznych, ale także od węgla, rozpałki chemicznej i ognia.

Comments are closed.