Ekskluzywna zastawa obiadowa na jadalnianym stole

Jest takie miejsce w każdym domu, gdzie najważniejsi są jego domownicy. Tym miejscem jest bez wątpienia jadalnia. To właśnie to miejsce musi być wyposażone w gustownie dobraną zastawę, dzięki czemu spożywanie codziennych posiłków jest bardzo przyjemne.

Każdy stół w nowoczesnej jadalni wymaga specjalnej oprawy. Nie ma bowiem estetycznie podanego posiłku bez odpowiednio dobranej zastawy stołowej. W wielu gospodarstwach znajduje się ich kilka, jedną domownicy przeznaczają na dni powszednie, a inną na ważne rodzinne imprezy okolicznościowe. 

Bogata oferta serwisów obiadowych 

Zastawa jest kompletem naczyń, które to są niezbędne w każdej jadali w czasie podawania eleganckich posiłków. Ponadto gustownie dobrane oraz dobre jakościowo serwisy obiadowe muszą koniecznie znajdować się w stylowych restauracjach oraz hotelach. Od wieków najbardziej popularna jest zastawa stołowa z porcelany, która to świadczy o dobrym smaku oraz wyszukanym guście. 

Miarą każdego zestawu obiadowego jest ilość osób, jaka zasiada każdego dnia przy stole. W sprzedaży dostępne są sześcioosobowe, dwunastoosobowe oraz dwudziesto – czteroosobowe. Naczynia każdego zestawu mają taki sam kolor kształt oraz identyczne elementy dekoracyjne. 

Zastawa obiadowa – ile osób, tyle kompletów

W skład każdego podstawowego zestawu obiadowego (np. takiego) wchodzi zazwyczaj:

– talerz głęboki do podawania pierwszego dania
– duży talerz obiadowy do dania głównego
– talerzyki deserowe.

Ponadto bardziej ekskluzywne zestawy posiadają mniejsze czy też większe miski do przystawek lub sałatki. Z kolei zastawy w komplecie z kubkami lub filiżankami ze spodkiem zapewniają jednolitą oprawę przy serwowaniu kawy czy herbaty w obiadowej porze.

Comments are closed.