Czym wyróżniają się naczynia kamionkowe?

Klasyczna zastawa stołowa z kamionki jest wytrzymała i nieprzesiąkliwa, dlatego też tak wiele osób decyduje się na jej zakup. Oryginalne naczynia kamionkowe zdobywają coraz większą popularność, ale w dalszym ciągu wiele osób nie ma zielonego pojęcia czym one się charakteryzują. W niniejszym artykule znajdą Państwo odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

Co warto wiedzieć?

Kamionka najprościej rzecz mówiąc stanowi mieszankę gliny, szamotu oraz piasku kwarcowego. Przed samym wypaleniem naczynia pokrywane są solą kuchenną. Tradycyjna zastawa obiadowa kamionka jest dodatkowo szkliwiona, dzięki czemu staje się nieprzesiąkliwa i odporna na działanie kwasów i różnego typu zarysowania. Dzięki doskonałej wytrzymałości kamionka jest wykorzystywana do produkcji płytek ceramicznych.

Dlaczego warto postawić na naczynia z kamionki?

Zastawa stołowa z kamionki ma grube ścianki, które doskonale utrzymują ciepło. Godne polecenia są oryginalne kubki z kamionki do grzanego wina, które mogą okazać się wspaniałym pomysłem na udany prezent dla bliskiej nam osoby. Kamionkowe kubki doskonale nadają się do picia herbaty, kakao oraz kawy.

Modna i stylowa kamionka w aranżacji boho

Nowoczesne naczynia kamionkowe są dobrym wyborem dla osób, które cenią sobie stylu boho. Naczynia idealnie dekorują stół na letnie przyjęcie w ogrodzie. Do kamionkowych naczyń idealnie pasować będą złote sztućce i lniane sylwetki. W stylu boho nie można zapominać także o klimatycznym oświetleniu. Aby stworzyć romantyczny klimat warto postawić na małe świeczniki. W ostatnim sezonie bardzo modne są świeczniki z przydymionego szkła. Nie można zapominać także o dekoracjach z kamionki. Talerze i miski z ciemno szkliwionej kamionki, można spotkać nie tylko w mieszkaniach prywatnych, ale również w najmodniejszych restauracjach na całym świecie.

Więcej informacji w sklepie Technica

Comments are closed.