Kawa ziarnista czy mielona?

Kawa codziennie pita jest w Polsce w prawdziwie ogromnych ilościach. Niemal każdy pracownik biurowy zaczyna dzień nie od włączenia komputera, lecz od uruchomienia ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak tego, że kawosze to taka zgodna grupa ludzi. Między nimi od lat gorzeje konflikt związany z tym, czy najlepsza jest kawa ziarnista, czy też mielona. Jak to więc z tymi kawami jest?

Czym jest kawa ziarnista i mielona?

Przechadzając się po sklepowych półkach, na których znajdują się opakowania kawy, zauważyć można, że jedne z nich zawierają kawę w postaci zmielonej, drugie są wypełnione całymi ziarnami. Która z takich wersji jest lepsza? Ciężko orzec, ponieważ wszystko zależy od tego, jaki sprzęt się posiada w domu. Nawet najlepsza kawa ziarnista będzie bowiem bezużyteczna, jeśli się jej po zakupie nie zmieli. A tego dokonać można jedynie wtedy, gdy posiada się odpowiedni ekspres wyposażony w taką funkcję, czy też oddzielny młynek, pozwalający kawę zmielić, a następnie zalać wodą i zaparzyć.

Która z nich jest lepsza?

Powstaje jednak pytanie, która z tych wersji kawy jest najlepsza? Nie da się ukryć, że świeżo zmielona dobra kawa ziarnista będzie zdecydowanie lepsza, niż nawet najlepsza gatunkowo kawa mielona. Wszystko z powodu tego, że kawa zmielona wraz obróbka traci nieco swoich właściwości, a kawa ziarnista posiada je przez cały czas. Do tego warto pamiętać także o tym, że kawa zmielona posiada w sobie nieco różnego rodzaju dodatków wypełniających, które dodatkowo wpływają ujemnie na jej smak.
Rzecz jasna kawa ziarnista ( https://www.bdsklep.pl/spozywcze/kawa/kawa-ziarnista ) jest droższa, a dodatkowo wymaga posiadania dosyć drogiego sprzętu do jej przygotowania. Nie mniej, jeśli jest się prawdziwym fanek czarnego napoju, powinno się wybierać waśnię taką wersji. Jeśli jednak kawę traktuje się jedynie jako środek pobudzający, swego rodzaju narzędzie służące do obudzenia się, nie warto przepłacać.

Comments are closed.