Jakie zdrowe batony wybrać, aby nie martwić się o sylwetkę?

Nie da się ukryć, iż na przestrzeni lat batony stały się najłatwiej dostępną przekąska, jaką możemy znaleźć. Niestety często podczas robienia zakupów w sklepie poza potrzebnymi produktami do naszego koszyka lądują właśnie batony, którymi później zaspokajamy nasze kubki smakowe. Dlatego wiele osób zastanawia się, czy istnieją takie batony niewpływające w dużym stopniu na naszą sylwetkę coś pokroju zdrowych batonów albo fit batonów?

Fit batony- skład

Przed zakupem danego batony szczegółowo przyjrzyjmy się jego składowy a dokładnie na jego mikroskładniki. Nie powinien zawierać bądź w bardzo małej ilości utwardzonych kwasów tłuszczowych czy cukrów prostych. Pomijając aspekt, iż jest do najgorszy wybór, gdy zależy nam na sylwetce, ponadto bardzo negatywnie wpływa to na nasze zdrowie. W sytuacji, kiedy w organizmie jest duża ilość cukrów prostych, wówczas wydzielana jest insulina, która w pewnym stopniu rozprowadza mikroelementy do naszych komórek. Głównym celem jest uzupełnienie glikogenu w mięśniach, chyba że mięśnie nie są w całości przesycone glikogenem, co oczywiście doprowadzi do odrzucenia glikogenu. Jeżeli taka sytuacja będzie miała miejsce insulina, przetransportuje makroskładniki do komórek tłuszczowych. Dlatego połączenie tego cukru z utwardzonymi kwasami tłuszczowymi prowadzi do przyrostu tkanki tłuszczowej. Podsumowując te, batony nie są ani fit, ani zdrowe.

fit baton

Jaki baton jest odpowiedni?

Jedyną dobrą możliwością są fit batony białkowe, które są najbardziej zdrowymi batonami, jakie możemy wybrać. Warto podkreślić, iż nie oznacza to, że można je spożywać bezograniczeń, gdyż każdy baton po odpowiednią ilość kalorii. Dodatkowym kryterium, którym powinniśmy się kierować to niski poziom cukrów prostych, wysoki poziom zarówno białka, jak i błonnika.

Comments are closed.