Cukier brązowy – jak go wykorzystać w praktyce?

Cukier trzcinowy jest substancją słodzącą stosowaną w wielu produktach spożywczych. Powstaje on poprzez przetwarzanie roślin trzciny cukrowej. Może być wytwarzany z dowolnej liczby rodzajów trzciny cukrowej lub buraków cukrowych. Jest zazwyczaj sprzedawany w formie granulatu. Jest on ekstrahowany z roślin trzciny cukrowej przy użyciu różnych metod, w tym obierania liści i kruszenia ich na pył. Zwykle robi się to za pomocą młynów do kruszenia, które wykorzystują wibracje podobne do tych, jakie występują przy wywozie śmieci.

Jak wykorzystywany jest cukier brązowy?

Cukier brązowy to słodka substancja otrzymywana z odwodnionego cukru. Jest on często stosowany jako słodzik w napojach, wypiekach, słodyczach, a nawet napojach alkoholowych. Brązowy cukier jest zwykle wytwarzany z cukru trzcinowego lub buraczanego. Dodatkowo w kuchni w jego towarzystwie stosuje się również inne substancje słodzące, takie jak miód lub syrop klonowy. Cukier brązowy ma łagodny słodki smak i po podgrzaniu jest lepką cieczą, która jest słodka, ale ma lekko kwaśny smak, jeśli pozostanie zbyt długo. Może on również ulec karmelizacji, jeśli zostanie pozostawiony na powietrzu lub w wysokiej temperaturze.

cukier brązowy

Cukier trzcinowy nierafinowany, czyli nieprzetworzony cukier

Nierafinowany cukier trzcinowy to cukier, który nie jest rafinowany. Jest to w zasadzie sacharoza (rodzaj cukru), która nie została pozbawiona swojego naturalnego aromatu i koloru. Cukier ten jest używany od wieków w kuchni, jednak ostatnio zyskał uwagę w świecie zdrowia jako prosta, mniej intensywna alternatywa dla zwykłego cukru. Cukier brązowy tego rodzaju jest używany do pieczenia i gotowania, ponieważ zapewnia te same walory przy zapewnieniu dodatkowych substancji, takich jak błonnik i witaminy.

Comments are closed.