Tradycyjne foremki do babeczek

Stworzenie w domu pięknej babeczki nie musi być wcale trudne. Nie trzeba mieć papilotek w przypadku posiadania foremki na kilka lub kilkanaście babeczek – wystarczy wycięty w małe kwadraty papier do pieczenia, który umieści się w każdym z otworów tak, aby łatwo można było wlać proste, nie skomplikowane ciasto. Tego rodzaju foremki kupisz tutaj: https://www.aledobre.pl/634,Pieczenie_i_dekorowanie_muffinow_Formy_do_muffinow/2-635,Formy_do_muffinow/

Metalowe foremki

foremka do babeczek

Najczęściej spotykane w sklepach są metalowe, bardzo praktyczne foremki, które można wykorzystać nie tylko jako foremki do babeczek, ale jako foremki do niewielkich rozmiarów kajzerek lub pieczonych pączków. Foremki do babeczek mogą być więc czymś więcej niż tylko miejsce na muffiny. Mogą być całkiem uniwersalnym narzędziem do wypieku puszystych, przyjemnych dla podniebienia ciast i babeczek.

Foremki silikonowe

Wydawać by się mogło, że tego rodzaju foremki szybko się odkształcają tracąc wiele na swojej atrakcyjności – nic bardziej mylnego. Foremki silikonowe być może tracą swój kształt po dłuższym przygnieceniu przez jakiś przedmiot, ale szybko do niego wracają. Wystarczy ciepła woda i kilka minut cierpliwości. Po tym czasie foremka na babeczkę wygląda całkiem znośnie i zaczyna nadawać się do wykorzystania jej do wypieków. Doskonały wygląd babeczek może ni ukazać się za pierwszym razem, ale nie jest to oczywiście regułą i istnieje wiele sytuacji, kiedy to właśnie osoba początkująca rzuci na kolana swoim doskonałym w każdym calu wypiekiem, który zapewne rozpłynie się w ustach.

Comments are closed.